The watches

Bestyrelseskontakter

Sejlklubbens fysiske adresse:

Strandvejen 167C
3060 Espergærde
Danmark

Sejlklubbens postadresse er hos kassereren, se nedenfor.

Generel mailadresse for information, etc.: info@essejlsport.dk

Specifikke mailadresser, se nedenfor.

Bestyrelsen 2021/2022

Formand:
Vakant indtil konstituering
E-mail: formand@essejlsport.dk
Telefon: 

Næstformand:
Vakant indtil konstituering

Kasserer og ungdomsansvarlig:
Lars Korsbæk Breum
Strandbakken 10
3060 Espergærde
E-mail, kasserer: kasserer@essejlsport.dk

E-mail, ungdom: ungdom@essejlsport.dk

Telefon: 20 32 47 11

Sekretær og kølbådsansvarlig:
Kjell Storm Hansen
Kongevejen 316
3490 Kvistgård
E-mail: storm-hansen@outlook.dk 
Telefon: 20 99 20 08

  Bestyrelsesmedlem og kajak- / board-ansvarlig:
Claus Nordendorff
Mørdrupvej 78
3060 Espergærde
E-mail: claus@nordendorff.dk 
Telefon: 42 94 43 56

Bestyrelsesmedlem:
Peter Richardt Lassen
Tordenskjoldsgade 33
3000 Helsingør
E-mail: prlassen64@gmail.com 
Telefon: 26 15 15 76

Bestyrelsesmedlem:
Urban Svensson
Gammel Strandvej 400
3060 Espergærde
E-mail: urban.svensson@icloud.com
Telefon: 26 71 89 93